Bu uygulamayı bildirin

AÇIKLAMA

İşte çıkış tarihi merakla beklenen ve en çok sevilen, en çok ilgi gösterilen oyunlardan biri; God Of War serisi. Bu serinin 9. Oyunu olması beklenen ve açıklandığı tarihte bizleri heyecan içerisinde bırakan God Of War: Ragnarok oyununun 2022 yılı içerisinde piyasaya sürüleceği bekleniyor. 2020 yılında bu serini devamı geleceği yönünde açıklama yapılması ile oyun severleri heyecanlandıran Sony Interactive Entertainment ve oyun geliştiricilerinden Santa Monica Studio oyun hakkındaki bilgileri adeta bir sır gibi saklıyor. O yüzden God Of War: Ragnarok oyunu için bildiklerimiz de haliyle çok kısıtlı. Yine de bizleri heyecanlarından ve iştahımızı kabartan açıklamalar ve bunun dahilindeki bilgiler elimizde mevcut tabi.

God Of War: Ragranok oyununun duyurulduğu ilk zamanlarda bir tanıtım videosu yayınlandı. Yaklaşık 58 saniyelik bu video içerisinde ne yazık ki oyunun kurgusuna dair hiçbir şey belirtilmemiş. Ancak elimizde bu kurguya dair bazı bilgiler mevcut, bunları sizlerle paylaşacağız.

God Of War Ragnarok

God Of War: Ragnarok Konusu

2018 yılında piyasaya sürülen serinin son oyunu God Of War’ın devamı niteliğinde olacağı söylenen bu oyunun kurgusu hakkında, yapılan bu açıklamaya dayanarak bazı fikirler ortaya atılıyor. Bilindiği üzere bu seri, İskandinav Mitolojisi’ ni konu alan bir kurgu üzerine kurulu. Bu yüzden de God Of War: Ragnarok oyununun eski Norveç’ te geçeceği biliniyor. Ana kahramanların ise, Kratos ve onun küçük oğlu Atreus olacağı tahmin ediliyor. Daha önceki oyunu oynayanlar, Kratos’ un Şir Tanrısı Baldur’ u öldürdüğünü bilirler. İşte bu gelişme sonrasında olacakların, İskandinav tanrılarının ölümlerini anlatması ve bu esnada meydana gelen olayların da Ragnarok’ u başlatması şeklinde gerçekleşeceği iddia ediliyor.

Playstation ekibinin dahi heyecanla beklediklerini iddia ettikleri bu oyun küçük büyük herkesi büyük bir meraka sürükledi. Zamanın ilerlemesi ile de bu merak ve sabırsızlık artarak ilerlemeye devam ediyor. Bakalım bu yıl içerisinde hangi ay bu oyunla tanışıp merakımızı giderebileceğiz acaba?

God Of War Ragnarok

God Of War: Ragnarok Nasıl Oynanır?

God Of War: Ragnarok konusunda bilgilerin kısıtlı olduğunu söylemiştik. O yüzden bakışlarımızı serinin bir önceki oyununda olanlara çeviriyoruz. Bir önceki oyunda Atreus’un annesinin gerçek kimliği ortaya çıkıyor. Ayrıca yine Atreus’a dair bilinmeyenlerde bu devin diğer bir adının Loki olması da herkes için sürpriz bir gelişme oldu. Bunun ne anlama geldiğini bilmeyenler için hemen kısa bir açıklamada bulunalım; Loki, İskandinav Mitolojisi’nde Thor’un kardeşi olan, haylaz bir Tanrı’dır. Bu sebeple diğer oyunda Atreus’un köklerini daha yakından öğreneceğimizi söyleyebiliriz.

Yine bu mitolojide Ragnarok; bazı tanrıların ölümünü anlatan bir olay anlamına gelir. O yüzden bu olayı başlatanlardan birinin, Işık Tanrısı’ nı öldürdüğü için Kratus olduğu düşünülüyor. Bir sonraki oyunda yani God Of War: Ragnarok oyununda Thor ile Kratos arasında bir savaş çıkabileceği de belirtiliyor. Bu yüzden de Kratus’ un 2. Oyunda öleceği de söylentiler arasında. Ancak biz bunun olacağını düşünmüyoruz. Çünkü serinin ana kahramanı ve bu oyun içerisinde ölmesi oyunun ilerleyişi açısından sıkıntılar yaratabilir. Bunlar sadece mantık dahilinde üretilen tahminler. O yüzden oyun piyasaya çıkmadan fazla heyecan yapmamak lazım. Yanlış tahminler ve bunların kesin bir bilgi gibi dikte edilmesi, bu esnada yanlış yönlendirmelere sebep olacağı için yanlıştır.

God Of War: Ragnarok Sistem Gereksinimleri

God Of War: Ragnarok, PS 5 için tasarlanmış bir oyun bu yüzden de PS 4’ te yer almayacağı artık kesin olarak bilinen gelişmelerden bir tanesi. Ancak PC için hazırlanan versiyonu da olacak tabi ki. Bu versiyondan bahsetmişken bir de God Of War: Ragnarok oyunu için gerekli sistem gereksinimlerinden bahsedelim. Bu oyunu yüksek çözünürlükte oynayabilmek adına sistem gereksinimlerinin belirtildiği şekilde olması şarttır.

God Of War: Ragnarok Oyunu İçin Minimum Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 7 için Platform Güncelleştirmesi olan Windows 7 SP1
 • İşlemci: Intel i5-2550K, 3.4 GHz
 • Bellek: 8 GB RAM
 • DirectX : Sürüm 11
 • Depolama alanı: 60 GB

God Of War: Ragnarok Oyunu için Tavsiye Edilen Sistem Gerenksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 10 sürüm 14393.102 veya üstü gerekir
 • İşlemci: Intel Core i7-3770, 3,4 GHz
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Grafik: GeForce GTX 970 veya GeForce GTX 1060 | Radeon R9 290X ya da Radeon RX 480
 • DirectX için: Sürüm 11
 • Depolama alanı: 60 GB

God Of War Ragnarok

God Of War: Ragnarok Kaç GB?

God Of War: Ragnarok oyunu için en çok merak edilen sorulardan birisidir oyunun kaç GB olduğu. Bu oyun için bu tür bilgiler kesin olarak verilmese de bir önceki oyunlarda dijital versiyon için satılma gerçekleştirmek adına 45 GB dosya indirilmesi yeterli idi. Bakalım bu oyun için bu konudaki bilgiler ne zaman açıklanacak?

God Of War: Ragnarok Fiyatı

God Of Ragnarok için fiyatlandırma konusu da sır gibi saklanan bilgiler arasında. Ancak serinin diğer oyunlarına bakacak olursak özellikle de son oyun için 170 TL’ lik ve üstü rakamlar söz konusu iken PS 5 için üretilen bu oyunun haliyle daha pahalı olması bekleniyor. Bu konuda bazı tahminler var. Bu tahminler genelde PS 5 için fiyatının 700 TL civarlarında olacağı yönünde. Oldukça pahalı olacağı beklenen bu oyunun oyun kalitesi ve kurgusu düşünüldüğünde belki de bu fiyatı hak edeceğini söyleyebiliriz.

God Of War Ragnarok

God Of War: Ragnarok Yorumları

God Of War serisinin tüm oyunları bu zamana kadar büyük bir heyecan ile beklenildi. Ve her oyunda da insanlar olumlu yorumlarda bulundu. Gerek kurgu gerek görsellik gerek oyun kalitesi açısından oldukça beğenilen bu serinin son oyunu da en az diğer oyunları gibi iple çekiliyor.

Oyun konusunda çok az bilginin bulunması en çok eleştirilen özelliklerden. Bu sebeple kurgu üzerine birçok tahmini senaryodan söz ediliyor oyunun yorumlarında. Olumsuz yorumlardan bir diğeri de oyunun fiyatının yüksek olacağı yönündeki söylentiler hakkında. Ayrıca bu oyunun PS4 için tasarlanmamış olması da PS4 sahipleri tarafından büyük eleştiriler yapılmış. PC’ deki versiyonu için endişeli olan bir kesim de yorumlar da mevcut.

Olum eleştiriler ise saymakla bitmiyor. Bu kadar sır gibi saklanan ve her oyunu ile bizleri kendisine hayran bırakan God Of War: Ragnarok hakkında beklentilerimiz yüksek. Hem görsel açıdan hem de ses efektleri ile kaliteli bir oyun deneyimi yaşayacağımıza eminiz. Ancak oyunun 2021 yılında çıkacağı iddia edildiği halde halen tam tarihin verilmemesi canları sıkan bir durum. Umarız aksaklık yaratan sebepler işin içerisine dahil olmaz ve en kısa süre içerisinde oyunun tam çıkış tarihi belirlenerek bir açıklama yapılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir