Bu uygulamayı bildirin

AÇIKLAMA

Bilgisayar oyunları içinde adeta bir külte dönüşen Fifa, yeni versiyonu ile beklentileri sonuna kadar karşılıyor. Fifa 2021, futbol üzerine kurulmuş ve oynanan bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Bir önceki sürüme göre çok daha gelişmiş grafiklerin kullanılması dikkat çekici. Hem bilgisayar hem de diğer oyun konsolları üzerinden rahatlıkla katılımı sağlayabilirsiniz. Ayrıntılar ise yazımızda.

Fifa 2021

Fifa 2021 Konusu

Fifa 2021 konusu tek kelime ile futboldur. Çok uzun yıllardan beri oynanan ve her sene piyasaya farklı versiyonunun çıktığı bu oyunda, değişik modlar söz konusudur. Bunların içinden seçim yaparak, takımınızın başarılı olabilmesi için rakiplerinizi yenmeniz gerekmektedir. Bu açıdan bakıldığı zaman klasik bir futbol oyunu olarak karşımıza çıkar.

Fifa 2021 içinde birden çok ülke, takım ve aynı zamanda lig vardır. Gerçek futbolcuların bilgisayar ile tasarlanması sonrasında oluşturulmuştur. 2021 versiyonunda ise bunun çok daha başarılı olduğunu hemen söylemek lazım. Giriş işlemlerinin yapılmasının sonrasında mod seçimi gerçekleştirilmelidir. Ardından takımla başarılara imza atabilmek adına müsabakalara çıkmaya başlarsınız. Stadyumlar, gerçek tribünler baz alınarak oluşturulmuştur. Ağzına kadar dolu tribünlere karşı oynanır.

Fifa 2021 hem tek oyunculu hem de çok oyunculu olarak rahatlıkla tercih edilebilir. Bilgisayar, Play Station, Xbox One, Nintendo Switch, Play Station 5 versiyonları söz konusudur. 9 Ekim 2020 yılında piyasaya sürülmüştür. Özellikle oyun içinde 30’dan çok resmi ligin, 700’ün üzerinde takımın ve 17000 tane futbolcunun olması, geniş bir skalanın sunulmuş olduğunun en açık kanıtıdır.

Fifa 2021

Fifa 2021 Nasıl Oynanır?

Fifa 2021 oynanışı kullanılan cihaza göre farklılık göstermektedir. Bilgisayar üzerinden klavye tuşları ya da diğer konsollar sayesinde kollarla oynayabilirsiniz. Oyun içinde farklı modların olması değişik heyecanlar anlamına gelmektedir. Kariyer modu bunlardan birisidir. Buna göre oyuna giriş sonrasında listeden bir takımın seçilmesi gerekmektedir. Temel amaç ise bu kulübün başarılı olmasını sağlayabilmek adına şart olan güncelleştirmeleri, ayarlamaları yapmaktır. Fifa 2021 versiyonunda bunun çok daha detaylı olduğunu hemen söylemek lazım.

İnteraktif maç simülasyonu oyun içinde öne çıkan bir yeniliktir. Bu sayede ilgili karşılaşmalar tamamen otomatik bir şekilde oynanır. Ancak hem penaltı hem de frikik olduğu zaman bu simülasyonu durdurarak vuruşu bizzat kendiniz yapabilirsiniz. Yeni diyebileceğimiz ve oyuncuların çok hoşuna gidecek başka bir güncelleme ise antrenmanların yönetilebilmesidir. Daha önceden böyle bir opsiyon söz konusu değilken, artık buna dair hem program oluşturabilir hem de bunun nasıl uygulanması konusunda kararınızı rahatlıkla verebilirsiniz. Böyle bir karara imza atılmasının nedeni ise antrenörlük oyunlarında yer alan özelliğin, Fifa 2021 bünyesine dahil edilmesi isteğidir.

Fifa 2021 Ultimate Team özelliği ile öne çıkar. Burada birtakım güncellemeler hemen dikkat çekmektedir. Buna göre futbolcular, kendi arkadaşları ile bir araya gelerek rahatlıkla takım yaratabilme hakkına sahiptirler. Ortak görevlerin beraberce yapılması oyun için kesinlikle devrim niteliğinde bir karar olarak öne çıkmaktadır.

Bu özelliğe göre aynı zamanda hem ikili hem de solo gruplar tercih edilebilmektedir. Yapay zekanın güçlendirilmesi ise bir diğer detaydır. Buna Squad Battles adı veriliyor. Ödül kilidini açmak gibi bir görev sayesinde oyun daha heyecanlı bir hale getirilmiştir. Fifa 2021 oyununda artık gol kutlamasının olmadığını hemen ifade etmek lazım. A- Ok ve Shush adındaki gol sevinçleri kesinlikle söz konusu değildir. Kapak yüzü, PSG takımının formasını giyen Kylian Mbappe’dir. İkon bölümünde ise Vidic, Ashley Cole, Fernando Torres, Xavi, Ferenc Puskas, Eric Cantona yer alacak.

Fifa 2021

Fifa 2021 Sistem Gereksinimleri

Fifa 2021 sistem gereksinimleri hakkında merak edilen detaylar şu şekildedir;

 • İşletim sisteminin Windows 10, 8.1 veya 7 olması yeterlidir. Oyun 64 bit üzerinden çalışmaktadır. Bu detayı hiçbir şekilde unutmamak lazım.
 • Depolama alanına baktığımız zaman bunun 50 GB olduğunu görmekteyiz.
 • Oyuna, iki farklı ekran kartı üzerinden hemen erişim sağlamak mümkündür. Sorunsuz bir biçimde oynayabilmek için minimum olarak Geforce GTX 660 kullanılabilir. Bunun üstü elbette daha güzel bir oyun deneyimi için tavsiye edilmektedir.
 • Aynı zamanda Radeon HD 7850 ya da gelişmiş olan versiyonlarını rahatlıkla tercih edebilirsiniz.
 • Ram ise en az 8 GB olmak zorundadır.
 • Core i3 6100 @ 3.7 GHZ olduğunda oyunu oynama konusunda herhangi bir problem ile karşı karşıya kalmamış olursunuz.
 • Athlon X4 880 K @ 4 GHZ de kullanılabilmektedir.
 • Bunların tümü minimum sistem gereksinimleri olarak tanımlanmıştır.

Fifa 2021 tavsiye edilen sistem gereksinimleri içinde farklı olması ile öne çıkan; Core i5 3550 işlemci öne çıkar. FX 8150 3.6 ya da üstü de opsiyonların içinde bulunmaktadır. Ekran kartı konusunda Radeon R9 270X veya Geforce GTX 670 ile üstünün sorunsuz bir oyun deneyimi anlamına geldiğini hemen ifade etmek lazım.

Fifa 2021 Kaç GB?

Fifa 2021 50 GB olarak tasarlanmıştır. Bilgisayar üzerinden oyunu yüklemek isteyen oyuncuların bu gereksinimi mutlaka başarılı bir biçimde karşılaması gerekmektedir.

Fifa 2021 Fiyatı

Fifa 2021 fiyatı, standart edition tercih edecek olan kişiler için 591 TL olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra oyunun aynı zamanda championship adı ile tanımlanmış daha farklı bir versiyonu da vardır. Satın alma online siteler üzerinden oldukça hızlı ve kolay bir biçimde yapılabilmektedir. Kredi kartı ve bunun gibi diğer ödeme sistemlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Fifa 2021 Yorumları

Fifa 2021 yorumları genel olarak oyuna getirilmiş olan birçok yenilik ile alakalı dile getirilmiş şu görüşleri kapsamaktadır;

 • 1’e 1 olacak şekilde oyun içinde çevik dribling yapmak büyük bir ilgi görmektedir. Özellikle defans oyuncusu ile karşı karşıya kalındığı zaman bunun kullanılması, böylelikle futbolcunun geçilerek gol pozisyonunun yaratılması son derece kolay olması ile dikkat çeker. Bu anlamda yorumlardan da anlaşılacağı üzere çok fazla beğeni toplamasını bilmiştir.
 • Fifa 2021 oyununda yer alan pozisyon alma özelliği, yine avantaj sağlaması ile dikkat çekmektedir. Daha önceden de olmasına rağmen yeni sürümde çok daha etkili ve kolay olduğunu hemen ifade etmek lazım. Maç sırasındaki oyuncu zekasının geliştirilmiş olması, ilgili pozisyonun gerçeğe en yakın şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Böylelikle oyuncu beklentilerinin karşılandığını rahatlıkla söylemek gerekiyor.
 • VAR sistemi Türkiye başta olmak üzere dünyanın birçok ülke liginde oynanıyor. Bundan dolayı Fifa 2021 de bu konuda yeni düzenlemeyi ve sistemi unutmaması ile dikkat çekmektedir. VAR opsiyonuna yer verilmiştir. Tartışmalı olarak bilinen pozisyonlarda maç, gelen uyarı sonrasında hakem tarafından durdurulmaktadır. Bunun ardından pozisyon izlenerek ona göre karar verilmektedir.
 • İnteraktif olarak tasarlanmış olan oyun simülasyonu yeni bir özellik olarak dikkat çeker. Bu sayede pozisyonlar konusunda dilediğiniz gibi değişiklik yapabilme şansınız mevcuttur.
 • Aktif bir biçimde antrenmanlara dahil olmak, buna dair program belirlemek ve daha birçok değişik opsiyonu kullanmak da oyuna yapılmış olumlu yorumların içinde dikkat çekmektedir.

Fifa 2021 tüm bu özellikleri ve dile getirilmiş olan görüşler sayesinde başarılı bir oyundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir